Kategorija

Popularni Postovi

1 Prevencija
Liječimo bolove u oku kod prehlade.
2 Prevencija
Kako liječiti upalu grla kod kuće - najbolje i najučinkovitije preporuke
3 Upala grla
Alergijski rinitis tijekom trudnoće nego liječiti
Image
Glavni // Bronhitis

Kada je najbolje piti Theraflu, prije obroka ili poslije?


Kada je najbolje piti Theraflu, prije obroka ili poslije?

Uopće nema razlike. Isključivo nakon obroka, a ne odmah, ali najmanje 1 sat.

Prije obroka ne može se uzimati antipiretik - kvariti želudac. To je opće pravilo koje je uvijek vrijedno pamćenja.

Štoviše, ako ovaj lijek sadrži barem neke kiseline - čak i askorbinske, a osobito limunsku ili aspirinsku, onda je općenito preporučljivo da se ne pije ljudima koji su dijagnosticirani čir na želucu. Možete izazvati pogoršanje bolesti.

Čuo sam za dva principa lijekova:

  • za brzo djelovanje neposredno prije obroka
  • za dobru apsorpciju nakon obroka za 15-20 minuta.

Općenito, upute za bilo koji lijek trebaju biti napisane prilikom uzimanja određenog lijeka prije ili poslije obroka, u slučaju lijeka, mislim da nema razlike.

Uputa se primjenjuje na lijek Theraflu, gdje je u odjeljku o metodama i doziranju lijeka jasno naznačeno da ga treba uzimati nakon jela. Općenito, ako ste u nedoumici, bolje je uzeti lijek nakon obroka ili, u ekstremnim slučajevima, tijekom jela. To je zbog činjenice da mnogi lijekovi (i theraflu nisu iznimka) sadrže različite kiseline. na primjer, aspirin se čak naziva acetilsalicilna kiselina. Kada uzimate lijek na prazan želudac, to samo povećava učinak na njegove zidove, koji su stoga pod djelovanjem klorovodične kiseline sadržane u želučanom soku. U nekim slučajevima to može izazvati pogoršanje peptičkog ulkusa.

Preporučljivo je uzeti sve lijekove nakon obroka, jer možete pokvariti želudac. I naravno, bolje je uzeti lijek odmah nakon obroka, ali negdje u 20-30 minuta. Teraflu se može koristiti u bilo koje doba dana, ali najbolji učinak daje se uzimanjem lijeka prije spavanja, noću.

Liječnici preporučuju uzimanje teraflua tijekom bolesti samo nakon obroka. Sada je takva bolest kao što je gastritis raširena, što gotovo svaka druga osoba ima zbog nepravilne prehrane i živčane napetosti, a moguće je i štetiti želucu.

Tamo je kiselina, pa je nemoguće piti na prazan želudac, kako je to jasno napisano u uputama, a upute se moraju pročitati. Sada epidemija gripe i mnogi ponovno pribegavaju ovom alatu.

Teraflu treba piti nakon jela, prije nego što je uzimanje nemoguće, tako da samo naštetite tijelu.

Vrlo često se ovim prašcima dodaje askorbinska kiselina, a za poboljšanje okusa - također limunske kiseline. Pijte ovu mješavinu; na prazan želudac ni u kojem slučaju nemoguće!

Bolje je ne piti teraflu, ali nimesil, vrlo dobar lijek, dobro, uvijek mi pomaže, preporučujem ga svim mojim prijateljima). On sruši temperaturu i bol, i općenito se odmah osjećate bolje, a na račun prije ili poslije, onda sigurno nema razlike.

Strogo nakon jela, jer u kiselini postoji kiselina.

Ali ja koristiti učinkovitiji lijek za prehlade ili gripe - mješavina slomljenih tableta paracetamola, acetilsalicilna kiselina, vrećica askorbinske kiseline, 3 žlice šećera, mala količina lišća čaja i tople vode. Sve je to pijano, a za nekoliko minuta postaje bolje, učinkovitost je veća od one u Theraflu. I po cijeni jeftinijoj.

Kako ne bi nadražili želudac, preporuča se uzimanje Teraflua samo sat vremena nakon jela, a nakon što ste ga rastopili i uzeli, preporučljivo je lagano ležati.

Činjenica je da u ovom lijeku postoji kiselina i ona može iritirati želučanu sluznicu, a kojoj je povećana kiselost, to može biti puno posljedica.

Uostalom, Teraflu treba uzimati ne jednom, već nekoliko puta dnevno.

Oni koji se ne boje pokvariti želudac mogu ga uzeti na prazan želudac, tada će djelovanje biti brže i učinkovitije, jer će cijelo tijelo ići brže iz želuca.

Theraflu. U uputama za uporabu ovog lijeka nije određena ovisnost o unosu hrane. Postoji samo preporuka da se ovaj lijek uzima prije spavanja. Iz toga zaključujem da se Theraflu može uzeti u bilo koje prikladno vrijeme. Očigledno je, s gledišta najmanje štetnih učinaka na sluznicu, bolje uzeti lijek za vrijeme ili nakon obroka.

Što pomaže Theraflu

Theraflu je složen, široko korišten lijek koji pomaže u brzom suočavanju s glavnim manifestacijama (simptomima) prehlade i gripe.

Ovaj lijek ima izražene analgetike (lijekove protiv bolova), antipiretik, protuupalno i anti-edemsko svojstvo.

Pravovremena upotreba teraflua pomaže značajno poboljšati opću dobrobit pacijenta, dok eliminira glavobolje, povišenu tjelesnu temperaturu, jaku zimicu, slabost u mišićima, bolove u očima, curenje iz nosa, bol u grlu itd.

Lijek karakterizira prilično brz početak djelovanja lijeka (u prosjeku od 15-20 minuta) i traje, u pravilu, 6-8 sati.

Glavne aktivne tvari koje su dio teraflua su askorbinska kiselina, paracetamol, kao i feniramin maleat, koji imaju sve potrebne (gore navedene) ljekovite učinke.

Glavni pokazatelji za uporabu teraflua:

  • hladno (ARVI, OCR);
  • influenca;
  • simptomatsko uklanjanje glavobolje, visoke tjelesne temperature, slabosti mišića, zimice, upale grla itd.

Upozorenje: prije dugotrajne primjene ovog lijeka preporučuje se konzultirati se s kvalificiranim liječnikom opće prakse!

Ovaj lijek se proizvodi u obliku topivog praška u vrećicama za pripremu potrebnog lijeka.

Kako piti theraflu?

Za odrasle i djecu stariju od 14 godina, uzmite ovaj lijek po 1 vrećicu, rastvarajući ne više od 3-4 p. U 1 šalicu vruće ili tople vode. za taj dan.

Minimalni interval između doza treba biti najmanje 3-4 p. za taj dan.

Prosječno trajanje liječenja Theraflu ovisi prvenstveno o težini pojedinog upalnog oboljenja u tijelu i istodobno ne više od 3-5 dana.

Zapamtite: ako nakon redovitog 3-dnevnog uzimanja Theraflu-a glavni simptomi bolesti uopće ne opadnu, onda je neophodno da se konzultirate s liječnikom!

Kontraindikacije Teraflu

  • povećana osjetljivost tijela na glavne aktivne ljekovite tvari ovog lijeka;
  • dob djece do 14 godina;
  • dijabetes;
  • bronhijalna astma;
  • kronični alkoholizam;
  • portalni oblik arterijske hipertenzije;
  • trudnoća i dojenje (dojenje);
  • akutno zatajenje bubrega ili jetre.

Nuspojave teraflua

Najčešće nuspojave s dugotrajnom primjenom ovog lijeka su:

  • lokalne alergijske reakcije (urtikarija, povećani pruritus);
  • mučnina ili povraćanje;
  • kršenje mokrenja (izuzetno je rijetko);
  • lupanje srca;
  • hipertenzija (visoki krvni tlak);
  • kratkotrajna bol u epigastričnom (zamjenskom) dijelu trbuha.

S razvojem bilo koje od gore navedenih nuspojava, preporuča se da se potpuno zaustavi daljnja uporaba lijeka, kao i da se konzultirate s liječnikom!

U ovom članku smo pogledali što pomaže Therafluu, kao i kako ga pravilno uzeti.

Theraflu

Theraflu: upute za uporabu i ocjene

Latinski naziv: TeraFlu

ATX kod: N02BE51

Aktivni sastojak: feniramin + fenilefrin + paracetamol (feniramin + fenilefrin + paracetamol)

Proizvođač: Novartis Consumer Health (Švicarska)

Aktualizacija opisa i fotografija: 10/08/2017

Cijene u ljekarnama: od 139 rubalja.

Theraflu je kombinirano sredstvo s analgetskim, antipiretičkim i vazokonstriktornim djelovanjem. Koristi se za uklanjanje prehlada.

Oblik i sastav otpuštanja

Oblik doziranja - prašak za pripremu oralne otopine: granule (moguće su mekane grudice), ružičaste, žućkaste, sivo-ljubičaste i bijele, s okusom šumskih plodova (po 11,5 g u 6-slojnim vrećicama, u kartonskoj kutiji od 1 do 8, 10, 12 ili 25 pakiranja).

Kada se prašak otopi u 225 ml vode zagrijane na temperaturu od 75 ± 5 ° C, formira se ružičasto-ljubičasta otopina, neprozirna, s mirisom bobica.

Aktivne tvari u sastavu 1 vrećice:

  • fenilefrin hidroklorid - 0,01 g;
  • Feniramin maleat - 0,02 g;
  • paracetamol - 0,325 g

Pomoćne komponente u sastavu Theraflu: kalcijev fosfat, natrijev citrat dihidrat, magnezijev stearat, saharoza, kalcijev acesulfam, silicij dioksid, maltodekstrin M100, limunska kiselina, dijamantno plava boja E133 (FDC plava br. 1), obojeni crni E129 (FDC crveni br. 40 ), okus brusnice Durarome natural (861149 TD2590), aroma malina prirodni WONF Durarome (860385 TD0994).

Farmakološka svojstva

Primjenom teraflu, uočeni su anestetički, antihistaminski, bronhodilatacijski, antitusivni, febrifugalni, vazokonstriktorni i sedativni učinci.

farmakodinamiku

Fenilefrin hidroklorid pomaže smanjiti natečenost, smanjiti lokalne eksudativne manifestacije, eliminirati hiperemiju sluznice nazofarinksa, sinusa, nosne šupljine, suženje lumena žila.

Pheniramine maleate karakterizira slabo antiholinergično, antihistaminsko, sedativno i antiserotoninsko djelovanje, što predstavlja blokator H1-receptori histamina. To uzrokuje potiskivanje rinoreje, svrbež očiju i nosa, kihanje, uklanjanje hiperemije sluznice i natečenost, smanjenje težine alergijskih reakcija, sužavanje lumena krvnih žila.

Paracetamol je ne-narkotički analgetik i ima analgetski, antipiretički i blagi protuupalni učinak.

farmakokinetika

Djelovanje teraflua javlja se 20 minuta nakon oralne primjene i traje oko 4,5 sata.

Indikacije za uporabu

Prema uputama, Theraflu se koristi za simptomatsko liječenje infektivnih i upalnih bolesti, praćenih zimicama, visokom tjelesnom temperaturom, glavoboljom, bolovima u mišićima i zglobovima, kihanjem, nazalnom kongestijom i curenjem iz nosa.

kontraindikacije

  • dijabetes;
  • nedostatak saharoze / izomaltaze, nepodnošenje fruktoze, malapsorpcija glukoze-galaktoze;
  • alkoholizam;
  • portalna hipertenzija;
  • istovremena upotreba beta-blokatora, tricikličkih antidepresiva ili inhibitora monoaminooksidaze (MAO);
  • dobi do 12 godina;
  • razdoblje trudnoće i dojenja;
  • preosjetljivost na bilo koju komponentu lijeka.
  • arterijska hipertenzija;
  • glaukom zatvaranja kuta;
  • izražena ateroskleroza koronarnih arterija;
  • kongenitalna hiperbilirubinemija (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotor sindromi);
  • feokromocitoma;
  • poremećaji krvi;
  • bronhijalna astma;
  • nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
  • teška bolest jetre ili bubrega;
  • hipertireoidizam;
  • hiperplazija prostate.

Upute za uporabu teraflu: metoda i doziranje

Odnesite teraflu unutra, otapajući sadržaj vrećice u čaši vruće prokuhane vode. Po želji, piću možete dodati šećer.

1 vrećica = 1 doza.

Unutar 24 sata, ne smije biti više od 3 doze. Razmak između doza mora biti najmanje 4 sata.

Možete uzeti lijek u bilo koje doba dana, ali najbolji učinak je zabilježen na večernjem prijemu (noću).

Ako se u roku od 3 dana ne dogodi poboljšanje, obratite se liječniku.

Nuspojave

  • alergijske reakcije: urtikarija, pruritus, osip na koži, angioedem;
  • živčani sustav: smanjenje brzine psihomotornih reakcija, poremećaj spavanja, pospanost, hiperekscitabilnost, vrtoglavica;
  • probavni sustav: suha usta, bol u želucu, mučnina, povraćanje;
  • kardiovaskularni sustav: povećanje krvnog tlaka (krvni tlak), palpitacije;
  • ostalo: retencija urina, povećani intraokularni tlak, pareza smještaja.

Kod produljene primjene Teraflua u velikim dozama javljaju se povrede krvne slike (trombocitopenija, anemija, agranulocitoza), nefro i hepatotoksičnost.

predozirati

Simptomi predoziranja posljedica su prisutnosti paracetamola u Therafluu i javljaju se kada se proguta više od 10-15 g tvari. To su: gubitak apetita, bol u epigastričnom području, mučnina, povraćanje, u teškim slučajevima - hepatonekroza, povećana aktivnost jetrenih transaminaza, zatajenje jetre, encefalopatija, povećanje protrombinskog vremena i koma.

Za liječenje se preporuča da se provodi ispiranje želuca u prvih 6 sati nakon primjene, 8 - 9 sati nakon predoziranja - pacijentu se daju pacijenti prekursori sinteze glutation-metionina i donatori SH-grupa, a acetilcistein je nakon 12 sati. Medicinska skrb je vitalna.

Posebne upute

Tijekom terapije lijekovima preporuča se napustiti uporabu alkoholnih pića (zbog povećanog rizika od hepatotoksičnih učinaka) i suzdržati se od obavljanja potencijalno opasnih aktivnosti, uključujući vožnju automobila.

Nemojte uzimati lijek iz oštećenih vrećica.

Interakcije lijekova

  • etanol, sedativi, MAO inhibitori: njihov učinak je pojačan;
  • barbiturati, rifampicin, karbamazepin, fenitoin, zidovudin i drugi induktori jetrenih mikrosomalnih enzima: povećava se vjerojatnost hepatotoksičnog učinka paracetamola;
  • glukokortikosteroidi: povećava vjerojatnost povećanog intraokularnog tlaka;
  • Urikosurski lijekovi: njihova učinkovitost se smanjuje;
  • neizravni antikoagulansi: njihov učinak se povećava;
  • triciklički antidepresivi: pojačano simpatomimetičko djelovanje;
  • halotan: povećan rizik od ventrikularnih aritmija;
  • gvanetidin: njegov hipotenzivni učinak se smanjuje, alfa-adrenostimulyuyushyy aktivnost fenilefrina povećava;
  • antiparkinsonski lijekovi, antidepresivi, antipsihotici, derivati ​​fenotiazina: povećan rizik od nuspojava kao što je zadržavanje mokraće, suha usta, zatvor.

analoga

Analogi Theraflu su: Theraflu Immuno, Theraflu LAR, Theraflu Extratab, Theraflu Bro, Theraflu Extra, Fervex, Coldrex, Grippocytron, Astracitron, Rinza.

Uvjeti skladištenja

Čuvati izvan dohvata djece na temperaturama do 25 ° C.

Rok trajanja - 2 godine.

Uvjeti prodaje u ljekarni

Lijek je dostupan bez recepta.

Recenzije za teraflu

Prema ocjenama, Theraflu učinkovito se nosi s simptomima gripe i ARVI, ali ne utječe na uzročnike samih bolesti. Također, neki pacijenti i liječnici zabilježili su njegov negativni učinak na jetru. Međutim, u situacijama gdje je postojala hitna potreba za poboljšanjem u odnosu na hladnoću, Teraflu se pokazao dobro.

Cijena teraflua u ljekarnama

Približna cijena za Teraflu je 192‒213 rubalja (4 paketa su uključena u paket) ili 344‒397 rubalja (10 paketa su uključeni u paket).

Teraflu: cijene u mrežnim ljekarnama

TERAFLU LAR 30 ml sprej

Kartica Theraflu. N10

Kartica TERAFLU EXTRATAB N10. film obložen

TheraFlu Extratab tablete 10 kom.

Kartica TERAFLU LAR N16. d / resorpcija

TERAFLU LAR MENTHOL kartica N20. d / resorpcija

TERAFLU LEMON N4 prah

Theraflu extratab 10 tabl

Teraflu prah 22,1 g limuna 4 kom.

TERAFLU BRO 40g mast

TeraFlu LAR pastile s okusom mentola 20 kom.

Theraflu limun u prahu 4 vrećice

TeraFlu Extratab TB p / o №10

Teraflu iz gripe i prehlade. d / r-ra intra limun 22.1 g n4

Teraflu lar Mentol pastile 20 kom

Theraflu Lar tbl d / sisanje №16

Kartica Theraflu lars. d / rasas menthol n20

TheraFlu LAR sprej 30 ml

Theraflu gel sprej 30ml (mint)

TheFlu Lar tbl d / sisanče №20 mentol

Teraflu Limun od praha za hladnu i gripu 22.1g №4

TERAFLYU FOREST BERRIES N10 prah

TERAFLU LEMON N10 prah

Theraflu gel sprej 30 ml

Theraflu Lar sprej 30ml

TERAFLU EXTRA N10 Limun u prahu

TeraFlu prah 11,5 g šumskih plodova 10 kom.

TheraFlu prah 22,1 g limuna 10 kom.

Teraflu iz gripe i prehlade. cooki. r-ra d / ext. Recepcija 22.1 g pakiranja. №10 (limun)

Od tada. d / r-ra unutar šumskih plodova n10

TERAFLUS IZ FLU I PLAITA 22,1 g N14 prah za pripremu oralne otopine [limun]

TeraFlu Extra prah 15 g limuna 10 kom.

Theraflu limun u prahu 10 vrećica

Theraflu dodatne pore. d / r-ra unutarnji limun n10

Teraflu divlje bobice u prahu 10 vrećica

TeraFlu limun u prahu 14 kom.

Theraflu Max prah 5 g 8 kom.

Teraflu iz gripe i prehlade. cooki. r-ra d / ext. Recepcija 22.1 g pakiranja. №5 (limun)

TheraFlu Divlje bobice od praha od hladnoće i gripe 22.1g №10

TheFlu za prah za prehladu i gripu 22.1g №10

Theraflu extra limun u prahu 10 vrećica

Theraflu limun u prahu 14 vrećica

TeraFlu Extra Limun Flu & Cold Powder 22.1g №10

Teraflu Limun od praha za hladnu i gripu 22.1g №14

Obrazovanje: Državno medicinsko sveučilište u Rostovu, specijalnost "Opća medicina".

Informacije o lijeku su generalizirane, daju se u informativne svrhe i ne zamjenjuju službene upute. Samozdravljenje je opasno za zdravlje!

Ljudi koji su navikli na redoviti doručak mnogo su manje vjerojatno da će biti pretili.

Obrazovana osoba je manje osjetljiva na bolesti mozga. Intelektualna aktivnost doprinosi stvaranju dodatnog tkiva, kompenzirajući oboljele.

Postoje vrlo znatiželjni medicinski sindromi, na primjer, opsesivno gutanje predmeta. U želucu jednog pacijenta koji boluje od te manije pronađeno je 2500 stranih predmeta.

U 5% bolesnika, antidepresiv Clomipramine uzrokuje orgazam.

Prema istraživanjima, žene koje piju nekoliko čaša piva ili vina tjedno imaju povećan rizik od razvoja raka dojke.

Znanstvenici sa Sveučilišta u Oxfordu proveli su niz studija u kojima su zaključili da vegetarijanstvo može biti štetno za ljudski mozak, jer dovodi do smanjenja njegove mase. Stoga znanstvenici preporučuju da se riba i meso ne isključuju iz njihove prehrane.

Prema mnogim znanstvenicima, vitaminski kompleksi su praktički beskorisni za ljude.

Poznati lijek "Viagra" izvorno je razvijen za liječenje arterijske hipertenzije.

Ljudska krv „teče“ kroz posude pod ogromnim pritiskom i, suprotno njihovom integritetu, sposobna je pucati na udaljenosti do 10 metara.

Jetra je najteži organ u našem tijelu. Prosječna težina mu je 1,5 kg.

Prema studiji Svjetske zdravstvene organizacije, polusatni dnevni razgovor na mobilnom telefonu povećava vjerojatnost tumora na mozgu za 40%.

Stomatolozi su se pojavili relativno nedavno. Već u 19. stoljeću, običan brijač bio je odgovoran za izvlačenje bolnih zuba.

Američki znanstvenici proveli su pokuse na miševima i došli do zaključka da sok od lubenice sprečava razvoj ateroskleroze. Jedna grupa miševa pila je običnu vodu, a druga - sok od lubenice. Kao rezultat, posude druge skupine su bile oslobođene kolesterola.

Ljudske kosti su četiri puta jače od betona.

Alergijski lijekovi u Sjedinjenim Državama troše više od 500 milijuna dolara godišnje. Vjerujete li još uvijek da ćete pronaći način da konačno porazite alergiju?

Pojam “profesionalne bolesti” objedinjuje bolesti koje će osoba vjerojatno dobiti na poslu. I ako se radi o štetnim industrijama i uslugama.

Teraflu - upute za uporabu, indikacije, kontraindikacije, nuspojave, analozi, pregledi, cijene

Theraflu - što je to droga, od čega se sastoji i kada se koristi?

Sastav lijeka teraflu

Preparati Theraflu razlikuju se po sastavu i obliku oslobađanja, ali svi su višekomponentni i namijenjeni su za ublažavanje bolesnikovog stanja u različitim prehladama, uz groznicu, curenje iz nosa, suzenje, glavobolju, bol u grlu, kašalj, bolne zglobove i druge neugodne bolesti. manifestacije bolesti.

Oblik oslobađanja i sastav različitih vrsta teraflua

11,5 g praha u vrećici kompozitnog materijala.

Na 10 vrećica u kartonskoj kutiji.

Paracetamol 0,325 g, feniramin maleat 0,02 g, fenilefrin hidroklorid 0,01 g

Teraflu za prehladu i gripu

22,1 g praha u vrećici kompozitnog materijala.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 ili 25 vrećica u kartonskoj ambalaži.

Paracetamol 0,325 g, feniramin maleat 0,02 g, fenilefrin hidroklorid 0,01 g, askorbinska kiselina 0,05 g

15 g praha u vrećici kompozitnog materijala.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 ili 25 vrećica u kartonskoj ambalaži.

Paracetamol 0,650 g, feniramin maleat 0,02 g, fenilefrin hidroklorid 0,01 g

Theraflu za prehladu i gripu ekstra

22 g praha u vrećici kombiniranog materijala.

Na 1, 10, vrećicu u kartonskoj kutiji.

Paracetamol 0,650 g, feniramin maleat 0,02 g, fenilefrin hidroklorid 0,01 g

Theraflu extra plus

4 g praha u vrećici kompozitnog materijala.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 ili 25 vrećica u kartonskoj ambalaži.

Paracetamol 0.650 g, fenilefrin hidroklorid 0.01 g, askorbinska kiselina 0.05 g

2 g granula u vrećici od kompozitnog materijala.

Na 10 vrećica u kartonskoj kutiji.

Askorbinska kiselina 0,1 g, cinkov glukonat 0,0525 g, ekstrakt ljubičaste ehinacee 0,08 g

hidroksicinaminska kiselina ne manje od 0,003 g.

Tablete, 10 komada u pakiranju.

Paracetamol 0,650 g, feniramin maleat 0,004 g, fenilefrin hidroklorid 0,01 g

Tablete, 8 komada u blisteru.

Na 1, 2, 3 blistera u pakiranju.

Benzoksonijev klorid 0,001 g, lidokain hidroklorid 0,001 g

Tablete, 10 komada u blisteru.

1, 2 blistera po pakiranju. Ili 6 komada u žulj,

3 mjehurića po pakiranju.

Cetilpiridinijev klorid 0,002 g, lidokain hidroklorid 0,001 g

30 ml sprej u bočici s uređajem za prskanje i zaštitnom kapicom u pakiranju.

Benzoksonijev klorid 0,2%, lidokain hidroklorid 0,15%.

Mast za vanjsku uporabu u epruvetama od 40 g po pakiranju.

Ulje od ružmarina 5%, eukaliptus 5% ulja, peruanski balzam 6%, kamfor racemski 12,5%.

Akcija i vrste teraflua

Paracetamol u tekućini

Feniramin maleat u teraflu

Fenilefrin hidroklorid u tekućini

Askorbinska kiselina u teraflu

Kakav učinak imaju lijekovi teraflu?

Theraflu je lijek koji se koristi za liječenje manifestacija virusnih i kataralnih bolesti. Kada se primjenjuje tijekom razdoblja bolesti, pacijent se osjeća mnogo bolje. S obzirom da je trajanje hladnoće u prosjeku 3 do 7 dana, ovaj lijek je dobar adjuvant za održavanje dobrobiti pacijenta u ovom trenutku.

Theraflu ima sljedeće učinke:

  • Antipiretik. Povećanje tjelesne temperature tijekom prehlade je česta pojava. Takva reakcija javlja se kao odgovor na trovanje tijela proizvodima vitalne aktivnosti virusa, od kojih većina ne izdrži temperaturu iznad 38,5 - 40 stupnjeva Celzija i umire. Međutim, za mnoge bolesnike s kroničnim kardiovaskularnim, plućnim, neurološkim i nekim drugim bolestima, čak je i blagi porast temperature opasan. Paracetamol, koji je dio lijeka, ima izražen antipiretički učinak.
  • Protuupalno. Upala je zaštitna reakcija tijela koja se javlja kao odgovor na štetne učinke različitih čimbenika. U slučaju SARS-a ili gripe, ovi čimbenici su virusi. Paracetamol, koji je dio lijeka, ima protuupalni učinak.
  • Ublažavanje boli Bol prati upalu s prehladom. To može biti glavobolja, bol u zglobovima, bol u mišićima, bol u grlu. Paracetamol, koji je dio lijeka, ima analgetski učinak. S istom svrhom u sastavu teraflua u obliku spreja, pastila, prisutan je lidokain hidroklorid, koji je lokalni anestetik. Njegovo djelovanje narušava propusnost staničnih membrana, što dovodi do anestezije kao posljedice blokade bolnih impulsa.
  • Lijek za smanjivanje kongestije. Oticanje sluznice nosa i grla, povećano izlučivanje sluzi čest je pratilac virusnih infekcija. Fenilefrin hidroklorid, dio theraflu, bori se protiv ovih simptoma djelovanjem vazokonstriktornog i anti-edemskog učinka.
  • Antialergijska. Kihanje, suzenje, oticanje, izbacivanje iz nosa i drugi simptomi alergije javljaju se kada osoba ima prehladu. Da bi se smanjili ovi simptomi, feniramin maleat je uključen u teraflu i ima antialergijsko djelovanje.
  • Antiseptik. Dozirni oblici lijeka teraflu, kao što su sprej, pastile, djelujući lokalno, sastoje se od tvari (benzoksonij klorid ili cetilpiridin klorid), koje imaju izražen antibakterijski učinak. Sposobni su promijeniti propusnost citoplazmatske membrane bakterija koja narušava mehanizme njihovog disanja i dovodi do smrti. Oni također imaju antifungalnu i antivirusnu aktivnost protiv virusa s kuvertom.
  • Antitussive i ekspektorans. Lijek teraflu u obliku masti zbog svojih biljnih komponenti s iskašljavajućim i antitusičnim djelovanjem pomaže ublažavanju bolesnikovog stanja pri kašljanju.
  • Imunostimulator. Immuno theraflu lijek, zahvaljujući svojim sastavnim komponentama (cink, vitamin C, echinacea), može povećati imunitet i učinkovito se opirati virusnim napadima tijekom epidemija.

Pripravci teraflua u obliku praha u vrećicama (teraflu, teraflu od prehlade i gripe, ekstra teraflu, teraflu od gripe i ekstra hladnoće)

Što je teraflu immuno?

Sprej teraflu lar

Tablete za resorpciju terafluarna i terafluarnog Mentola

Mast teraflu bro

Analogi s Theraflu

Analogi lijeka teraflu

Teraflu je popularan uvozni lijek za hladnu obradu. Zbog svog uravnoteženog sastava dokazao se da smanjuje simptome SARS-a i gripe. Međutim, ako ga nema u ljekarni, ljekarnik može predložiti zamjenski lijek sa sličnim učinkom.

Sljedeći lijekovi su analozi teraflua:

  • koldreks;
  • antiflu;
  • Maxicold;
  • gripa za prehladu i gripu;
  • stopgripan i drugi.

Svi gore navedeni lijekovi se razlikuju po podrijetlu, ali imaju sastav sličan terafluu. Kao glavni aktivni sastojak u svakom od njih koristi se paracetamol u različitim količinama. Dostupni su kao prašak, pilula ili sprej. Njihov je trošak nešto niži od troška.

Za ublažavanje simptoma prehlade primjenjuju se i:

  • ferveks ups;
  • Upsarin Upsa;
  • rinzasip;
  • koldakt fly plus;
  • antigrippin i drugi.

Valja napomenuti da aspirin (acetilsalicilna kiselina), ibuprofen, nimesil i drugi jednostruki NSAID imaju antipiretičke, protuupalne i analgetske učinke. Svaki od ovih lijekova ima svoj optimalni opseg, ali se mogu koristiti i tijekom prehlade. Međutim, prije korištenja bilo kojeg lijeka, kako se ne biste ozlijedili, bolje je konzultirati liječnika.

Coldrex i teraflu

Animax i teraflu

Danas je farmaceutsko tržište zasićeno domaćim i uvezenim hladnim lijekovima u različitim oblicima. Liječnici u imenovanju takvih kombiniranih pripravaka uzimaju u obzir individualne osobine pacijenta. Oni uzimaju u obzir njegove kronične bolesti. U skladu s tim, oni biraju određeni lijek sa specifičnim sastavom i količinom aktivnih sastojaka u njemu. Teraflu odobren za uporabu s 12 godina. Njegov sastav i količina paracetamola dopuštaju liječniku da pojedinačno odabere najučinkovitiji lijek (teraflu, teraflu od gripe i prehlade, ekstra teraflu, teraflu od gripe i ekstra hladnoće) bez da pacijent ima nuspojave.

Trenutno, u ljekarnama se može susresti domaća prehrambena medicina Animax, koja osim paracetamola i vitamina C sadrži i antivirusne komponente. On također, poput teraflu, ima antipiretičko, protuupalno, analgetsko, antialergijsko djelovanje. Štoviše, zbog svojih sastojaka (rutozid trihidrat, kalcijev glukonat, loratadin monohidrat i rimantadin hidroklorid), ima angioprotektivni i antivirusni učinak. Međutim, ne može se koristiti kod djece i adolescenata, kao i kod osoba koje imaju kontraindikacije za njegovu primjenu.

Bilo koji lijek može pomoći u prevladavanju bolesti ili izazvati komplikacije ako se neadekvatno koristi. Potrebno je još jednom naglasiti da u tako važnoj stvari kao što je liječenje, izbor lijeka mora obaviti liječnik. Čak iu slučaju hladnih pripravaka, pacijent može po vlastitom nahođenju odabrati okus praška za pripremu otopine za piće ili pastila.

Kako razlikovati teraflu od lažnog?

Lijekovi koji su traženi, nažalost, su krivotvoreni. Theraflu spada u ovu kategoriju medicine. Dakle, potrebno je kupiti ove lijekove samo u ljekarnama, gdje, ako je potrebno, osoba može tražiti dokumente koji potvrđuju njihovu kvalitetu. Ne kupujte lijekove iz ruku po nižoj cijeni ili "dionicama".

Znakovi lažnog lijeka teraflu mogu biti:

  • pravopisne pogreške na pakiranju i uputama za uporabu;
  • nejasni natpisi i slike na paketu;
  • oštećenje cjelovitosti pakiranja;
  • ne podudara se proizvođač s bar-kodom u zemlji;
  • nedostatak podataka o proizvođaču;
  • nema registracijskog broja;
  • ne postoji rok trajanja i druga odstupanja.

Ako je predloženi lijek sumnjiv, od ljekarnika zatražite deklaraciju ili potvrdu o sukladnosti. Prema broju i datumu izjave na web stranici Roszdravnadzora, možete provjeriti je li taj lijek registriran.

Indikacije za uporabu lijekova Theraflu

Kada je teraflu učinkovit u vrećicama u prahu (teraflu, teraflu od prehlade i gripe, ekstra teraflu, teraflu od gripe i ekstra hladnoće) i teraflu extratab?

Stoga je pri odabiru lijeka potrebno razjasniti njegov sastav i točno slijediti preporuke o dozi i režimu lijeka. Ako, kao odgovor na uzimanje lijeka, tjelesna temperatura ostane visoka ili se povećava, to može ukazivati ​​na razvoj ozbiljnije bolesti od obične prehlade. U tom slučaju, hitno je potrebno konzultirati liječnika.

Kada trebam uzimati teraflu kao tabletu za tabletu ili tabletu za raspršivanje?

Ovi lijekovi se učinkovito koriste u otorinolaringologiji (ENT) iu stomatologiji. Dezinficiraju usnu šupljinu, krajnike i smanjuju bolove kod bolesti grla, desni i raznih upala u ustima.

Indikacije za korištenje terafluara u obliku pastila ili tableta za raspršivanje su sljedeće bolesti:

  • grlobolja;
  • kronični tonzilitis;
  • upala grla;
  • grlobolja;
  • gingivitisa;
  • stomatitis i drugi.

Kada će se teraflu bro koristiti?

Mast, koja se prodaje pod zaštićenim imenom teraflu, namijenjena je za smanjenje kašlja kod bolesti gornjeg i donjeg respiratornog trakta. Djeluje lokalno, smanjuje upalu i bolan kašalj, ubija bakterije i viruse, potiče izlučivanje sputuma. U pravilu se koristi kao dodatni lijek za liječenje akutnih respiratornih bolesti. Kod kroničnih bronhopulmonalnih bolesti ovaj se alat može koristiti samostalno.

Theraflu Bro se koristi za bolesti poput:

  • akutni i kronični bronhitis;
  • tracheobronchitis;
  • traheitis;
  • SARS, gripa i drugi.

Thefluje u liječenju prehlade i gripe

Jedna od najtraženijih farmakoloških skupina su antivirusni lijekovi. Ti lijekovi uključuju teraflu, koji se koristi za liječenje prehlade i gripe kod odraslih i djece.

Djelovanje lijeka i njegova uporaba

To je snažan antivirusni agens s kojim možete brzo eliminirati sve simptome virusnih i kataralnih bolesti. Lijek je dostupan u različitim farmakološkim oblicima prikladnim za uporabu:

Također u ljekarni možete kupiti inovativni lijek koji poboljšava imunološki sustav - Theraflu Immuno.

Svaki od lijekova ima uravnotežen sastav, karakteriziran je lakoćom upotrebe i sigurno je kombiniran s drugim lijekovima ove farmakološke linije. Theraflu je svestrani lijek, samo u ovoj obitelji lijekova su sredstva koja su usmjerena na uklanjanje svih simptoma prehlade i gripe. Uz to, možete smanjiti temperaturu, ukloniti grlobolju, curenje iz nosa, kašalj. Gripa i hladnoća Theraflu linija također ima visoko aktivni imunostimulator, čija uporaba ubrzava proces oporavka i oporavka tijela nakon bolesti. Theraflu je indiciran za primjenu kod takvih bolesti:

Prednost korištenja lijeka je u tome što za svaki slučaj možete pojedinačno odabrati farmakološki oblik lijeka koji je najpogodniji za liječenje, a također odabrati lijek ovisno o snazi ​​njegovog učinka.

Osnova linije droga sastoji se od prašaka koji se koriste za pripremu toplih napitaka, s ciljem brzog uklanjanja simptoma prehlade i gripe, kao i tableta za internu uporabu. Sastav prašaka teraflu od gripe i prehlade kao što su aktivni sastojci:

  • paracetamol - ublažava bol i snižava temperaturu;
  • fenilefrin - sužava krvne žile;
  • Feniramin - supstanca koja ima antihistaminsko djelovanje;
  • Vitamin C je imunostimulans.

Ova kombinacija ima snažan terapeutski učinak, zbog ispravnog izbora komponenti koje pojačavaju djelovanje jednih drugih. Virusne respiratorne infekcije gotovo uvijek uzrokuju groznicu, curenje iz nosa, slabost, upalu grla i kašalj. U takvim situacijama teraflu od hladnoće i praha gripe s limunom, divljim bobicama, okusom jabuke i cimeta pomoći će bolesnima. Ovaj lijek sadrži jednu dozu paracetamola - 325 mg, upravo ta količina tvari je optimalna za antipiretičko i analgetsko djelovanje.

U teškom stanju, kada je prisutan akutni oblik akutne respiratorne virusne infekcije, indicirana je primjena Theraflu Extra s okusom jabuke i cimeta. Lijek sadrži dvostruku dozu paracetamola - 650 mg. Ta količina paracetamola osigurava brzi terapijski učinak i smanjenje visoke temperature.

Nije uvijek prikladno koristiti lijek u obliku praška za pripremu pića, jer mnogi ljudi s gripom i hladnoćom nastavljaju raditi. U tom slučaju možete koristiti tablete Theraflu Extra Tab za internu uporabu. Tablete imaju duguljasti oblik, koji je najpogodniji za gutanje, a sadrže 650 mg paracetamola.

doza

Prašak Theraflu uzmite jednu vrećicu u razmacima od četiri sata. Zabranjeno je uzeti više od četiri vrećice dnevno. Prije uzimanja lijeka, otopite sadržaj vrećice u čaši vruće vode. Ako je teško piti, možete dodati malo šećera. Lijek možete uzimati u bilo koje doba dana, ali najbolji učinak postižete ga prije spavanja. Ne preporučuje se uzimanje lijeka više od 5 dana za redom. Za djecu, lijek se može koristiti tek nakon 12 godina.

Kontraindikacije i nuspojave

Teraflu je kontraindiciran tijekom trudnoće

Nemojte žuriti da odmah uzmete Theraflu iz gripe i prehlade, bez čitanja uputa, jer lijek ima svoje kontraindikacije. Strogo je zabranjeno uzimati alat pacijentima mlađim od 12 godina, tijekom trudnoće i dojenja. Samo pod nadzorom liječnika možete ukloniti simptome prehlade s Therafluom u slučaju takvih bolesti:

  • poremećaji krvi;
  • bolesti bubrega i jetre;
  • glaukom zatvaranja kuta;
  • dijabetes;
  • povećanje prostate.

U nekim slučajevima moguće su nuspojave, među kojima je nesanica, bol u želucu, osip na tijelu, poteškoće s mokrenjem, povećanje intraokularnog tlaka, smanjenje hemoglobina u krvi. Ponekad se pojave ozbiljnije i opasnije nuspojave, kao što su narušena koordinacija i poremećaji živčanog sustava.

Nemojte dopustiti predoziranje terafluom od gripe i prehlade, jer to može imati ozbiljne posljedice. Osim nesanice, nedostatka koordinacije, preosjetljivosti, mogu se javiti grčevi mišića, pa čak i koma. Da bi se to stanje ublažilo, potrebno je odmah ispirati želudac. Kako bi se izbjegla toksična oštećenja jetre, zabranjeno je istovremeno uzimati lijek protiv kašlja s alkoholnim pićima.

Interakcija s drugim lijekovima

Kada uzimate inhibitore MAO, sedative ili lijekove koji sadrže etanol, imajte na umu da teraflu pojačava njihovo djelovanje. Ovaj antivirusni lijek treba pažljivo kombinirati s antiparkinsonskim lijekovima, depresijom, antipsihoticima. Istovremeni ulazak u tijelo ovih lijekova može imati poteškoća s mokrenjem i defekacijom, suhoćom sluznice usne šupljine. Theraflu se ne kombinira s tricikličkim antidepresivima i furazolidonom.

Ako imate pitanja za liječnika, pitajte ih na stranici za konzultacije. Da biste to učinili, kliknite gumb:

Theraflu: indikacije, uporaba, pregledi

Lijek spada u skupinu tvari za simptomatsko liječenje akutne respiratorne virusne infekcije.

Teraflu instrukcija

Lijek se uzima oralno. 1 vrećica se mora otopiti u prokuhanu vodu. Otopina lijeka se konzumira vruće u bilo koje doba dana. Lijek ima najveći učinak kada se uzima noću. Ako je potrebno, možete dodati šećer. Maksimalna dnevna doza je 3 vrećice. Razmak između doza mora biti najmanje 4 sata. Ako se simptomi bolesti nastave u roku od 3 dana, potrebno je potražiti kvalificiranu medicinsku pomoć.

Teraflu sastav

Jedna kutija praška sadrži: paracetamol 325 mg, feniramin maleat 20 mg, fenilefrin hidroklorid 10 mg. Također, lijek sadrži pomoćne tvari: kalijev acesulfam, saharozu, bojilo E129, boja E133, maltodekstrin M100, silicij dioksid, prirodni okus maline, prirodni okus brusnice, limunsku kiselinu, natrijev citrat dihidrat, kalcijev fosfat, magnezijev stearat.

Teraflu sprej

Antraptični sprej Theraflu ima volumen od 30 ml. Sadrži lidokain i benzogeksoniya hidroklorid. Utječe uglavnom na gram-pozitivne mikroorganizme. Koristi se u otorinolaringologiji: za upale grla, laringitisa, kataralne upale grla, ulcerativni gingivitis.

Teraflu pilule

1 tableta sadrži 1 mg lidokaina i 1 mg benzogeksoniya hidroklorida. Primjenjuje se lokalno za liječenje bolesti otorinolaringologije i stomatologije. Doza za odrasle 1 tableta za sisanje, svaka 3-4 sata. Tableta se čuva u usnoj šupljini dok se ne otopi. U teškim slučajevima bolesti moguće je koristiti 1 tabletu svakih 1-2 sata. Može se koristiti od 4 godine. Maksimalno razdoblje uzimanja lijeka je 5 dana.

Teraflu prah

Dostupan u obliku praha za pripremu otopine. Uzima se oralno. Prah se sastoji od granula bijele, žute, ružičaste i ljubičaste. Nakon pripreme, otopina postaje ružičasto-ljubičasta, neprozirna. Lijek ima okus bobica.

Masti Theraflu

Mast Theraflu ima protuupalno, antimikrobno i iskašljavajuće djelovanje. Koristi se izvana za bolesti gornjih dišnih putova. 1 g masti sadrži ulje ružmarina 5%, ulje listova eukaliptusa 5%, peruanski balzam 6%, racemični kamfor 6%.

Farmakološka svojstva

Teraflu ima antipiretične, analgetske i anti-edemske učinke. Također, lijek utječe na alergijsku komponentu infekcije.

Teraflu indikacije

Lijek se propisuje za zarazne bolesti koje uključuju groznicu: akutna respiratorna virusna infekcija, gripa, groznica nepoznatog porijekla, kao simptomatsko liječenje rinitisa, glavobolje, mialgije.

kontraindikacije

Theraflu nije propisan za:

  • Istovremena primjena tricikličkih antidepresiva, inhibitora monoaminooksidaze i beta-blokatora;
  • U prisutnosti portalne hipertenzije;
  • S alkoholizmom i dijabetesom;
  • Tijekom trudnoće i dojenja;
  • Zabranjeno je imenovati u dječjoj dobi do 12 godina;
  • U slučaju preosjetljivosti na pojedine komponente lijeka.

Poboljšana kontrola simptoma i laboratorijskih parametara zahtijevaju bolesnike s teškom aterosklerozom koronarnih arterija, s arterijskom hipertenzijom, glaukomom zatvorenog kuta, s teškom bolešću jetre ili bubrega. Također je važno pratiti stanje bolesnika s povećanom prostatom, bolesti krvi, nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze s prirođenom hiperbilirubinemijom (Gilbertov, Dubin-Johnsonov i Rother-ov sindrom), hipertireozom, feokromocitomom i bronhijalnom astmom.

Theraflu aplikacija

Lijek se propisuje za zarazne bolesti praćene groznicom: akutna respiratorna virusna infekcija, gripa, groznica nepoznatog porijekla, kao simptomatsko liječenje rinitisa, glavobolje, mialgije

Teraflu tijekom trudnoće

Kontraindicirano je uzimati lijek tijekom trudnoće i dojenja.

Teraflu za djecu

Zabranjeno je imenovati u dječjoj dobi do 12 godina.

predozirati

Simptomi predoziranja su: epigastrična bol, mučnina, povraćanje, povećani jetreni enzimi, zatajenje bubrega i jetre, povećano protrombinsko vrijeme, encefalopatija, koma.

Nužna je hitna hospitalizacija. U takvim slučajevima provoditi ispiranje želuca, uzimati sorbente, provoditi simptomatsku terapiju. Metionin je specifičan antidot ako posljednja doza Teraflua nije bila kasnije od 8-9 sati. Nakon 12 sati primjenjuje se acetilcistein.

Nuspojave

Alergijske reakcije tijela: urtikarija, angioedem, osip, svrbež kože.

Utjecaj na središnji živčani sustav: poremećaj spavanja, usporene psihomotorne reakcije, pospanost ili opće uzbuđenje.

Na dijelu probavnog sustava: mučnina, povraćanje, epigastrična bol.

Opće tjelesne reakcije: vrtoglavica, suha usta, zadržavanje mokraće, glavobolja.

Od kardiovaskularnog sustava: otkucaja srca, povišenog krvnog tlaka.

Utjecaj na organ vida: pareza smještaja, povišeni intraokularni tlak.

Utjecaj na krvni sustav: trombocitopenija, anemija, agranulocitoza.

Uz produljenu uporabu lijeka može uzrokovati zatajenje bubrega i jetre.

Interakcije lijekova

Theraflu povećava učinak takvih lijekova: MAO inhibitori, sedativi.

Hepatotoksični učinak povećava se u kombinaciji s: paracetamolom, etanolom, barbituratima, fenitoinom, rimpampicinom, karbamazepinom, zidovudinom.

Rizik od oštećenja jetre se povećava kada se Teraflu kombinira s antiparkinsonskim lijekovima, antidepresivima, antipsihoticima, derivatima fenotiazina.

Intraokularni tlak raste zajedno s glukokortikosteroidima.

Paracetamol smanjuje učinak urikozuričnih lijekova, povećava učinak neizravnih antikoagulanata. Kombinacija s tricikličkim antidepresivima povećava simpatomimetički učinak. Kada koristite teraflu s galatonom, mogu se pojaviti ventrikularne aritmije. Upotreba gvanetidina utječe na njegov hipotenzivni učinak.

Analogni Theraflu

Aurora Hot Sip - sadrži paracetamol, fenilefrin, kodein, askorbinsku kiselinu.

Axagrip - dostupan u tabletama, sadrži paracetamol, guaifenazin, fenilefrin.

Antigrippin - dostupan u tabletama, sadrži paracetamol, klorfenamin, askorbinsku kiselinu.

Antikataral - dostupan u vrećicama, sadrži paracetamol, fenlefrin, klorfenamin.

Antiflu - dostupan u vrećicama, sadrži acetaminofen, askorbinsku kiselinu, klorfenamin.

Apap noć - dostupna u tabletama, sadrži difenhidramin, paracetamol.

Apap plus - oblik za oslobađanje - tablete sadrži paracetamol i askorbinsku kiselinu.

Apap extra-release oblik - caplets, sadrži paracetamol i kofein.

Askopar - dostupan u tabletama, sadrži acetilsalicilnu kiselinu, paracetamol, kofein.

Teraflu cijena

Prosječna cijena od 10 vrećica lijeka je 420 rubalja i može varirati ovisno o regiji vašeg prebivališta.

Teraflu recenzije

Karina: hladno je na poslu i kod kuće, pa se često razbolim. Obukla sam svu toplu odjeću koju imam i još uvijek osjećam hladnoću. Valjda imunitet nije u redu. Nedavno je palo više težine. Počeo kupiti Theraflu. Mora se otopiti u šalici vruće vode i odmah popiti. Ne preporučujem ga uzimati tijekom dana, pa nakon lijeka želim spavati. Stvarno mi se svidio učinak praha, nakon nekoliko dana nisam se prehladio. Cijena je pristupačna, tri vreće su mi dovoljne da ublažim simptome. Savjetujem vam da se kandidirate za Theraflu na prvi znak prehlade!

Svetlana: Svidjela mi se činjenica da lijek treba uzimati u obliku topline. Samo za grlo bogati topli napitak je od pomoći. Praktično, ne morate sve pakiranje kupiti odjednom, ali možete kupiti potreban broj vrećica. Učinak dolazi odmah, lakše je nakon prve doze. Nosna kongestija, curenje iz nosa, glavobolja nestaju. Tu je i vitamin C u sastavu, a to je pojačanje za imunološki sustav.

Olga: kad se prehladim, pokušavam ne piti nikakvu kemiju. Upravljam biljnim inhalacijama, medom, vrućim čajem. Ali, kao i većina ljudi, ujutro morate ići na posao i imati vremena biti bolesni kod kuće. U takvim slučajevima, dolazim u pomoć vrećici Theraflu. Rođaci i rođaci ga uzimaju kada imaju virusnu infekciju. Pa sam se zakačio. Zadnji put mi je bilo dovoljno samo 2 vrećice lijeka, pa stoga nije bilo nuspojava. Bilo je ugodno da preparat ima ugodan okus. Također možete odabrati vlastiti po jedan - limun ili jabuka i cimet. Navečer je popio šalicu vrućeg, mirisnog čaja, a ujutro kao krastavac. Nema temperature, nema drhtanja i glavobolje nestaje. Mogu savjetovati Theraflu, jer ispunjava sva moja očekivanja i ispunjava svojstva navedena u uputama. Želim napomenuti da ako imate vremena leći kod kuće i ne koristiti lijekove koji imaju toksičan učinak na jetru - uključite se u liječenje prirodnih tvari. U takvim slučajevima, korisno i luk, i češnjak, i kamilice čaj i lipa. Možete čak i lebdjeti na nogama, u prvih nekoliko sati nakon hipotermije. Pomaže sto posto. Što se tiče Theraflua, želim reći da je lijek vrijedan.

Theraflu: upute za uporabu

TheraFlu Lemon je simptomatski lijek za uklanjanje manifestacija "hladnih" bolesti (glavobolja, groznica, nazalna kongestija, itd.).

Indikacije za uporabu

TheraFlu je dizajniran za brzo ublažavanje simptoma i ublažavanje stanja infektivnih i upalnih bolesti, praćenih visokom temperaturom, nazalnom kongestijom, bolovima u mišićima, bolovima u tijelu i groznici. Koristi se kod akutnih respiratornih virusnih infekcija, sinusitisa, rinitisa, prehlade, rinofaringitisa, rinusinusopatije, gripe i drugih bolesti "hladne" prirode.

Također se dobro nosi sa slabim ili umjereno jakim bolnim sindromom kod zubnih problema, artralgije, migrene, mialgije, algomenoreje.

Sastav lijeka

Lijek sadrži nekoliko aktivnih sastojaka. U 1 vreći:

  • Paracetamol - 0,325 g
  • Fenilefrin (kao hidroklorid) - 0,01 g
  • Feniramin (kao maleat) - 0,02 g
  • Vitamin C - 0,05 g

Ostali sastojci su natrijev citrat (u obliku dihidrata), jabučni i limunski, prehrambeni aditivi (boje, arome), kalcijev spoj, saharoza.

TheraFlu Extra prah sadrži dvostruku dozu paracetamola - 0,65 g, ne sadrži askorbinsku kiselinu, druge aktivne tvari se daju u istoj količini kao u prvoj pripremi. Pomoćne komponente su različiti prehrambeni aditivi - boje i okusi.

Ljekovita svojstva

Kombinirano djelovanje TheraFlu postiže se svojstvima njegovih aktivnih tvari. Lijek ublažava razne vrste bolova, smanjuje temperaturu, olakšava disanje, ublažava nazalne kongestije i poboljšava prolaz zraka:

  • Paracetamol ima analgetski, antipiretički i neizražen protuupalni učinak. Adsorbira se iz gastrointestinalnog trakta, a najveće stope nalazimo već sat vremena nakon primjene. Poluživot terapeutskih doza kreće se od 1 sata do 4 sata, potpuno se uklanja iz tijela tijekom dana.
  • Fenilefrin dobro ublažava simptome bolesti: smanjuje temperaturu, sužava krvne žile, smanjuje oticanje nosnih prolaza i olakšava disanje.
  • Feniramin neutralizira H1 receptore, pokazuje antialergijsko djelovanje. Kao dio Theraflu-a zaustavlja kidanje i izbacivanje iz nosa, smanjuje intenzitet upalnog procesa, uklanja ogrebotine, svrbež očiju i nosa.
  • Askorbinska kiselina smanjuje propusnost krvnih žila, podupire imunitet, poboljšava dobrobit.

Oblici oslobađanja

Prosječna cijena je 392-502 rubalja.

Lijek je dostupan u obliku finog praha za pripremu ljekovite otopine. Mješavina bijele boje s inkluzijama žute boje, mirisna poput limuna. Moguće lijepljenje praška u vrećici nije nedostatak. Dobivena tekućina je blago žućkasta, mutna, ima okus limunova ili cimetovog jabuka.

Alat je pakiran po 21,78 g. U pakiranju - 10 vrećica, sažetak.

Način uporabe

Prašak Teraflyu, prema uputama za uporabu, razrijedi se neposredno prije primjene. Priprema otopine se ne preporuča unaprijed. Možete koristiti vodu bilo koje temperature, ali je poželjno piti ljekovito piće vruće - tako da lijek djeluje brže. Kao i kod bilo kojeg antipiretika, lijekove ne treba konzumirati prije obroka, piti ih oko sat vremena nakon obroka. S ovom metodom smanjuje se rizik od oštećenja želuca.

Dnevna stopa teraflu u vrećicama je 3 vrećice u redovitim razmacima (najmanje 4 sata). Lijek se pije tijekom dana, bolje je posljednji unos napraviti neposredno prije spavanja.

Tijekom trudnoće i dojenja

Theraflu se ne koristi tijekom porođaja i dojenja, jer paracetamol prisutan u njegovom sastavu ima visoku aktivnost: može prevladati placentarnu barijeru i akumulirati se u plodnoj tekućini. Upotrebu lijeka može propisati samo liječnik u slučaju nužde.

Ne preporučuje se piti Theraflu i ženama koje doje. Ako ne postoji drugi način suočavanja s nelagodom, tada u vrijeme uzimanja lijeka dojenje treba obustaviti.

kontraindikacije

Theraflu je zabranjeno uzimati:

  • Ako postoji individualna preosjetljivost na sastojke
  • U teškim patologijama kardiovaskularnog sustava, jetre, bubrega
  • Uz povećanu aktivnost štitne žlijezde (hipotiroidizam)
  • Ako postoje bolesti hematopoetskog sustava
  • Kod epilepsije, tromboze, poremećaja spavanja
  • Tijekom liječenja, MAOI (kao i 2 tjedna prije i nakon primjene lijeka), triciklički antidepresivi, β-blokatori
  • S ovisnošću o alkoholu ili istodobno s drogama koje sadrže alkohol
  • U slučaju insuficijencije saharoze / izomaltaze, malazorpcija glukoze-galaktoze
  • Ako pacijent ima urođenu netoleranciju na fruktozu
  • Djeca do 12 godina
  • Tijekom trudnoće i HBV.

Theraflu propisano s oprezom, ako je dostupno:

  • dijabetes mellitus
  • arterijska hipertenzija
  • Teške bolesti dišnog sustava, krv
  • Povreda mokrenja (za adenom prostate)
  • Zatvaranje kuta glaukoma.

Te i druge postojeće bolesti treba prijaviti liječniku kako bi on analizirao stanje i utvrdio može li se Theraflu uzeti u danom slučaju. To će pomoći u izbjegavanju ozbiljnih nuspojava i komplikacija.

mjere opreza

Theraflu ne liječi bolest, nego samo ublažava simptome, pa neki pacijenti imaju lažni osjećaj oporavka. Nakon uzimanja praška, osoba se osjeća bolje - temperatura se smanjuje, nosno disanje se poboljšava, prolazi kašalj. Zapravo, bolest ostaje unutar tijela. A ako se ne posavjetujete s liječnikom, ne dobivate liječenje, možete dobiti komplikacije. Bolje je piti Theraflu u onim slučajevima kada je uopće nemoguće razboljeti - prije važnih događaja koji se ne mogu otkazati - ako postoji hitno putovanje, sjednica, razgovor. To jest, lijek se uzima kratkoročno kao popratni agens u liječenju osnovne bolesti. Štoviše, njegov tečaj ne bi trebao biti duži od tri dana. Nakon tog vremena morate posjetiti liječnika.

Dok uzimate TeraFlyu, ne smijete piti ništa alkoholno: pića, lijekovi, tinkture, kako ne bi izazvali oštećenje jetre.

Provjerite lijekove uzete za prisutnost paracetamola kako se ne bi prekoračila dnevna količina tvari i ne bi uzrokovali predoziranje.

Paracetamol iskrivljuje laboratorijska ispitivanja glukoze.

Budući da TeraFlu utječe na rad središnjeg živčanog sustava - uzrokuje pospanost i smanjenu pažnju, treba ga uzeti s oprezom kod svih koji su uključeni u vožnju vozila ili se bave aktivnostima koje zahtijevaju brz odgovor.

Interakcije među lijekovima

Kada uzimate Theraflu, morate uzeti u obzir njegovu sposobnost reagiranja s komponentama drugih lijekova:

Paracetamol - supstanca koja se može akumulirati u tijelu, uz dugotrajnu uporabu uzrokuje toksično oštećenje jetre, izaziva krvarenje. Njegov štetni učinak pojačan je u kombinaciji s kumarinskim derivatima, barbituratima, antiepileptičkim i anti-tuberkuloznim lijekovima.

  • Apsorpcija tvari se povećava u kombinaciji s metoklopramidom ili Domperidonom. Sukladno tome, koncentracija paracetamola u krvnoj plazmi se povećava.
  • Paracetamol usporava uklanjanje kloramfenikuma, smanjuje učinak diuretika. U kombinaciji sa zidovudinom povećava rizik od neuropenije i krvarenja.
  • Alkohol pojačava hepatotoksični učinak paracetamola.

Feniarmin. Njegova antihistaminska svojstva pojačavaju se u kombinaciji s lijekovima koji djeluju na središnji živčani sustav (pilule za spavanje, sredstva za smirenje, barbiturate, antikonvulzivne lijekove itd.). Sama tvar povećava učinak atropina i raznih antispazmodičnih lijekova.

Fenilefrin povećava učinak inhibitora MAO, što može izazvati hipertenzivnu krizu. Korištenje TheraFlua s drugim simptomatskim lijekovima izaziva hipertenziju i kardiovaskularne poremećaje, a srčanim glikozidima - kršenje srca i razvoj napada.

Nuspojave

Theraflu može izazvati neželjene učinke:

  • Jačanje slabosti i nelagode
  • Glavobolja, vrtoglavica
  • Povećana razdražljivost i razdražljivost, strah i tjeskoba
  • Gubitak orijentacije u prostoru
  • Zbunjenost, poremećaj spavanja
  • Sonitus
  • Lupanje srca
  • Povišen krvni tlak
  • Mučnina, povraćanje
  • Oslabljena stolica
  • Bolovi u trbuhu, žgaravica
  • Suha usta
  • bronhospazam
  • Alergije na kožu (osip, crvenilo, svrbež)
  • Aktivacija bubrežnih enzima (bez razvoja žutice).

Ako se pojave neki od gore navedenih simptoma ili druge pojedinačne manifestacije bolesti, lijek treba otkazati i savjetovati s liječnikom.

predozirati

Nemojte prelaziti dozu lijeka TheraFlu, jer intoksikacija može biti izuzetno opasna i uzrokovati mnoge ozbiljne zdravstvene probleme. Štoviše, protuotrov za lijek ne postoji.

Teški učinci predoziranja uglavnom se odnose na svojstva paracetamola. U složenim slučajevima u jetri se razvijaju nekrotični fenomeni, što dovodi do kršenja ili neuspjeha unutarnjih organa i sustava.

Kod odraslih se nakon konzumiranja 10 g paracetamola razvijaju neželjeni procesi, u djece njihova količina iznosi 150 mg na 1 kg tjelesne težine. U rizičnu skupinu spadaju i starija i mlađa djeca, bolesnici s patologijom jetre, alkoholičari, zaraženi HIV-om, bolesnici s deficitom težine.

Nakon jedne doze visokih doza lijeka, pacijent je blijed u koži i razvija mučninu. Znakovi oštećenja jetre ne pojavljuju se odmah, već nakon nekoliko sati ili čak nekoliko dana nakon gutanja. Jedan od znakova je bol u trbuhu.

Stoga, predoziranje paracetamolom ne može oklijevati s medicinskom njegom. Potrebno je što prije izazvati hitnu pomoć.

Predoziranje feniramin maleatom i fenilefrinom uzrokuje:

  • Pospanost s razvojem živčanog uzbuđenja
  • Suzbijanje središnjeg živčanog sustava
  • Zamagljen vid
  • Glavobolja, vrtoglavica
  • Tremor udova
  • Poremećaj spavanja
  • Suhe sluznice
  • Povišena temperatura
  • aritmija
  • nesvjestica
  • Grčevi (koma u teškim slučajevima).

Uvjeti skladištenja

Lijek se može koristiti 2 godine od datuma proizvodnje. Čuvati na mjestu zaštićenom od sunčeve svjetlosti, vlage i nedostupnom djeci, na sobnoj temperaturi do 25 ° C.

analoga

Da bi se poboljšalo stanje bolesti dišnog sustava, postoje mnogi lijekovi. Da biste lakše napravili izbor, morate se obratiti liječniku ili ljekarniku.

Antiflu

Ugovor Pharmacal Corporation (SAD)

Trošak: (5 štapića) - 203 rubalja.

Lijek za simptomatsko liječenje gripe, prehlade, itd. Paracetamol, fenilefrin u obliku hidroklorida, klorfeniramin u obliku maleata osigurava učinak lijeka. Lijek je namijenjen odraslima, a može se davati djeci od 12 godina.

Dostupan u obliku pakiranog praška za pripremu terapijskih otopina. Možete uzeti najviše 4 štapića dnevno (pauza od najmanje 4 sata).

prednost:

  • Brzo uklanja gripu.

nedostaci:

  • Mnoge kontraindikacije
  • Visoka cijena
Top